Napínaný strop do místnosti 1m2

Kód: 15924
Vystaveno na showroomu
12 hodnocení
Značka: DANLUX
5 850 Kč 4 834,71 Kč bez DPH
Na dotaz
Můžeme doručit do:
25.7.2023

Prosvětlený napínaný strop cena za m2, Výkon 2000lm - 4000lm m2. Individuální cenová nabídka dle poptávané místnosti

Cenová nabídka zahrnuje za 1m2: Montáž, dopravu, instalaci, prosvětlení, napínanou fólii, světelný zdroj, zdroj, stmívací aktor.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi častým cílem osvětlení je dosáhnout podobného efektu denního svitu a vytvořit tak výkonné svítidlo, na které by bylo příjemné pohledět. Tyto vlastnosti má napínaný strop. Jedná se o velkou plochu, která svítí buď celoplošně nebo pouze po obvodu. Díky tomu, že se světlo vyzařuje skrze velkou plochu, není přímý pohled do svítidla nepříjemný. Tím se liší od výkonných svítidel, které vyzařují světlo z jednoho bodu – to je případ téměř všech reflektorů, bodovek, downlightů a dalších svítidel. Teď trochu počítání. Napínaný strop má zhruba 2000-5000 lm/m2, pro srovnání klasická bodovka má zhruba 400lm, ale při ploše 0,0025m2, když se do ní podíváte, budete oslnění.

Její intenzita je totiž zhruba 80x vyšší. To ale neznamená, že je svítidlo z barrisolu slabé. Svítivost vždy ladíme podle požadavků zákazníků, a to především s ohledem na dobré nasvětlení prostoru a cenu.

Napínaný strop se osvětluje dvěma způsoby, buď zákazník chce celoplošné rovnoměrné osvětlení, nebo dekorativní osvětlení po obvodu. V prvním případě se na strop instaluje rastr LED diod, který má takovou rozteč, aby světlo dopadalo na folii rovnoměrně a na svítidle nebyly žádné fleky a přesvícené body. Pro celoplošné osvětlení je potřeba minimální vzdálenost mezi folii a stropem 10 cm – to znamená, že je potřeba strop snížit minimálně o 10cm. Ideální vzdálenost je však 15 cm a více, čím větší vzdálenost je mezi napínanou folii a stropem, tím větší rozteč LED rastru můžeme použít.

S tím také souvisí cena samotného osvětlení. Nejčastěji u zákazníků instalujeme svítidla s napínanými foliemi se snížením stropu 15 cm. 

Do napínaného stropu se dají použít pásky jednobarevné – převážně se používá barva neutrální bílá nebo pásky RGBW. Docela často kombinujeme u zákazníků použití jednobarevných LED pásků s kombinací RGB po obvodu – cenově tato varianta vychází atraktivně a efekt RGB není až tak výrazný. Osvětlení pomocí napínané folie má velikou výhodu v tom, že je celoplošné. V místnosti vytvoříte bezestinné prostředí, a tím pádem zvýšíte kvalitu jak pracoviště, tak třeba domácího prostředí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Osvětlení interiéru
Záruka: 3 roky
Energetický štítek: A++
Příkon: 20w/m2
Světelný tok: 2600lm m2
Typ svítidla: Napínaná fólie
Barva světla: 4000K - možnost volby
Stupeň krytí: IP40
Barva těla: Bílá
Rozměr: dle místnosti
Napětí: 220-240 V
Možnost stmívání: ANO
Úhel vyzařování: 120°
Zdroj světla: LED
Materiál: Hliník
Životnost: 60 000 hodin
CRI: 80+
Typ difuzoru: Mléčný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: